Na Anfieldu slave: Crystal Palace otkinuo bod Manchester Cityju

Nogomet 14. mar 202223:01 > 23:13 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

U jedinom premierligaškom duelu odigranom u ponedjeljak, Crystal Palace i Manchester City odigrali su meč bez golova.

Manchester City neće po dobrom pamtiti gostovanje Crystal Palaceu. Nije šampion uspio da dođe do pobjede – 0:0.

Dobar meč igrao se od samog početka. Tokom prvih 45 minuta nizale su se šanse Građane, ali su završavane ili minimalnim promašajima ili dobrim odbranama Guaite.

U drugom poluvremenu su Građani značajno teže dolazili do dobrih prilika, ali su ih ipak stvarali, napadali češće, pokušavali na različite načine.

Jedna od najzanimljivijih prilika dogodila se u 57. minutu. Kevin de Bruyne je pogodio stativu, Guaita je ostao na travi, ali je uspio na vreme da se vrati i zaustavi snažan pokušaj Riyada Mhareza. Do kraja meča Guaita je imao pet odbrana.

Palace se dobro branio, pomalo u posljednjih desetak minuta i “krao“ vreme kada god je mogao i na kraju je uspio u onome što je želio – da dođe do boda protiv šampiona.

Imao je Cystal Palace jednu izglednu priliku u finišu, ali je odbrana Građana dobro izblokirala pokušaj Odsona Edouarda.

U nezgodnoj situaciji City se našao i u prvom minutu nadoknade, Gallagher je ipak iz odlične prilike šutirao preko gola.

Pep Guardiola nije napravio nijednu izmenu na ovoj utakmici.

Manchester Cityju ovaj remi značajno komplikuje situaciju. Na prvom mjestu na tabeli ekipa Pepa Guardiole ima 70 bodova. Liverpool je sada na samo četiri boda iza, ali ima meč manje, a odigrat će ga u srijedu protiv Arsenala.

Crylstal Palace na 11. mjestu ima 34 boda.