Nagelsmann ponizio Mullera, novi skandal u Bayernu?

Nogomet 19. feb 202311:38 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Bayern je porazom 2:3 od Borussije Mönchengladbach ugrozio vodeću poziciju na ljestvici njemačke Bundeslige. Trener Bavaraca Julian Nagelsmann već je u 16. minuti iz igre izvadio legendu Bayerna, Thomasa Mullera.

Bayern je pretrpio prvi poraz još od 17. septembra prošle godine i susreta kod Augsburga, odnosno prvi nakon 21 utakmice u nizu kroz sva natjecanja. Bude li Union Berlin u današnjoj utakmici slavio protiv Schalkea, preuzet će vrh ljestvice.

Bayern je u osmoj minuti ostao s igračem manje jer je Dayot Upamecano dobio crveni karton, a Borussia je povela pet minuta kasnije. Nakon toga je Nagelsmann odlučio u 16. minuti iz igre izvaditi Thomasa Müllera kojem je to teško palo. “Niko nikad nije ponizio Müllera kao Nagelsmann”, piše njemački Bild.

Nagelsmannu je nakon utakmice bilo žao što je to učinio. “Bila je to loša odluka i žao mi je zbog Thomasa, ali trebala nam je brzina. Zašto sam u igri ostavio Choupa Motinga? Zbog prekida. Sranje je ovo što se dogodilo Thomasu, ne volim to raditi i još nisam razgovarao s njim”, rekao je Nagelsmann.

Bila je to 429. utakmica za Müllera u dresu Bayerna u Bundesligi, čime se izjednačio na drugom mjestu po broju nastupa s legendarnim golmanom Oliverom Kahnom. Rekorder Sepp Maier odigrao je 537 utakmica između 1962. i 1980. godine. Müller, 33-godišnji ofenzivac, u Bayernu je cijelu profesionalnu karijeru.