Nakon prekida između Širokog i Sarajeva, zasjeda krizni štab bordo kluba

Nogomet 14. maj 202219:10 > 19:16 2 komentara
FK Sarajevo
FK Sarajevo

Utakmica 31. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine u fudbalu između Širokog Brijega i Sarajeva prekinuta je u 87. minuti nakon što su dva igrača Sarajeva pogođena u glavu.

Domaći su vodili rezultatom 2:0 i nije posve jasno zbog čega su pojedinci sa tribina odlučili tvrdim predmetima gađati igrače Sarajeva. Utakmica je bila kvalitetna, oba tima imala su šanse za postizanje pogotka, ali su domaći pred sami kraj imali nedostižnu prednost od 2:0 samo tri minute prije kraja regulranog dijela meča.

Golove za Široki su postigli Vukoja i Mujan u 52., odnosno 82. minuti utakmice.

VEZANA VIJEST

U ovim trenucima ekipa Sarajeva zasjeda na onome što nam je iz kluba rečeno da je “krizni štab”, kako bi se odlučilo kako i šta dalje uraditi vezano za ovaj meč, odnosno da li ponovo izaći na teren i završiti utakmicu, ili ne.

Ukoliko se budu slijedili primjeri iz bliske prošlosti, za ekipu domaćih uslijedit će žestoka kazna.

Posljednji prekid meča u Premijer Ligi BiH vidjeli smo u septembru mjesecu prošle godine, kada su navijači Veleža izvršili invaziju terena. Tada je meč registrovan službenim rezultatom 3:0 za goste, a Velež je dobio jednu od najtežih kazni u modernoj historiji bh. fudbala.