Naoštrene Tobdžije: Peta pobjeda u nizu pred dolazak Redsa (VIDEO)

Nogomet 13. mar 202219:51 0 komentara

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Leicester kod kuće sa 2:0 u 29. kolu Premier lige i upisali peti uzastopni trijumf.

Tobdžije igraju fantastično u posljednje vrijeme. Dobile su devet od prethodnih 11 prvenstvenih duela i krupnim koracima gaze ka povratku u Ligu šampiona nakon pet godina odsustva.

Trenutno na četvrtoj poziciji imaju 51 bod, jedan više od petoplasiranog Manchester Uniteda, ali i tri utakmice manje.

Prvu narednu igraju protiv Liverpoola 16. marta na Emiratesu i bit će to pravi test za ekipu Mikela Artete.

Okršaj sa Leicesterom riješen je na gotovo rutinski način. Po gol u oba poluvremena, kontrola igre i još nekoliko zrelih prilika, bilo je dovoljno za zadovoljstvo domaćih navijača.

Thomas Partey je doveo Arsenal do prednosti u 11. minutu posle centaršuta Gabrijela Martinellija. U nastavku su šanse propuštali Bukayo Saka i Ben White za domaćina i Harvey Barnes za goste, prije nego što se u 59. minutu dogodio prelomni trenutak.

Caglar Soyuncu je igrao rukom u šesnaestercu, sudija Anthoni Taylor nakon pregledavanja VAR snimka pokazao na penal, a siguran izvođač bio je Alexandar Lacazette.

Oborile su Tobdžije ritam do kraja utakmice, ali su i na taj način mogle do novog pogotka. Veliku šansu propustio je Emil Smith-Rowe u 83. minutu.

Leicester je prekinuo niz od dvije uzastopne pobjede i sa 33 boda zauzima 12. mjesto. U narednoj utakmici čeka Brentford 20. marta.