Napoli gazi ka tituli, ispod Vezuva pao i Udinese

Nogomet 12. nov 202217:04 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Napoli imao prednost od 3:0, na kraju umalo ostao bez pobjede, tim iz Udina sa dva gola unio neizvjesnost u finišu meča.

Dugo, predugo Napoli čeka na titulu u Seriji A, još od sezone 1989/90 kad je njihov dres nosio legendarni Diego Armando Maradona. Ova sezone mogla bi da bude u znaku tima sa juga Italije.

Mučio se Napoli u prethodnom kolu protiv Empolija, ali je i tada uspio da slavi trijumf. A jedanaestu uzastopnu pobjedu u Seriji A ekipa iz grada podno Vezuva ostvarila je na stadionu “Diego Armando Maradona” protiv Udinesea, dosta lakše nego što je to slučaj bio u prethodnom kolu.

Napoli je goste “otvorio” već u 15. minutu, kad je Osimhen pogodio na asistanciju Elmasa. Prednost je duplirao u 31. minutu Zielinski, a potom je pogodio i sjajni reprezentativac Sjeverne Makedonije Elmas u 58. minutu, činilo se da su tada otklonjene i posljednje dileme.

Ipak, nije bilo tako. Udinese se vratio pogotkom još jednog igrača iz Sjeverne Makedonije, ali u crno-bijelom dresu, Nestorovskog u 79. minutu, tri minuta kasnije neizvjenost je golom unio potencijalni srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

Napoli je ubjedljivo prvi na tabeli Serije A, sa 41 osvojenim od maksimalnih 45 bodova poslije 15 kola. I tu će Napolitanci ostati pred pauzu zbog Mundijala u Kataru, sa ogromnom bodovnom zalihom.