Napoli juriša ka tituli prvaka Serie A, pao je i Sassuolo

Nogomet 17. feb 202322:46 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Napolija u prvom meču 23. kola prvenstva Italije u gostima su pobijedili ekipu Sassuola rezultatom 2:0.

Gosti iz Napulja zabilježili su sedmi uzastopni trijumf u šampionatu i sa 62 boda korak su bliži osvajanju prve titule poslije 33 godina, odnosno tek treće u historiji kluba. Tim Luciana Spalettija uz meč više ima 18 bodova više drugoplasiranoig Intera.

Sassuolo je prekinuo niz od tri meča bez poraza u kome je upisao dvije pobjede i remi i sa 24 boda na 15. je poziciji.

Nezaustavljiv je: Magičan gol Kvaradone! (VIDEO)

Napoli je dominirao, imao je više posjed lopte (61-39) i udaraca ka golu rivala (15-11), a sve dileme oko pobednika riješio je još u prvom poluvremenu.

Gruzijac Khvicha Kvaratshkelija je u 12. minutu donio prednost gostima desetim pogotkom u sezoni. Talentovani fudbaler je neodbranjivo šutirao sa ivice šesnaetserca u desni ugao gola Sassuola. Prvi strijelac tima Victor Osimhen u 33. postavio je konačan rezultat.

24-godišnjem Nigerijcu to je bio 18. gol u prvenstvu, a šesti u poslednjih pet utakmica.

Napoli u sljedećem kolu gostuje Empoliju, a Sassuolo gostuje Lecceu.