Naši VaN1: Džeko još uvijek bez gola, Demirović asistirao pa pocrvenio

Nogomet 20. mar 202310:26 0 komentara
N1

Ostalo je još nekoliko dana do početka kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a Zmajeve prvi meč očekuje protiv Islanda na Bilinom polju 23. marta. Tri dana kasnije BiH gostuje reprezentaciji Slovačke.

Debi na klupi reprezentacije BiH imat će i novi selektor Faruk Hadžibegić, a on je nedavno objavio je i prvi spisak na kojem nije bilo mnogo promjena u odnosu na mandat Ivayla Peteva.

Proteklog vikenda igrali su se mečevi u najjačim Evropskim ligama, a ovo je učinak svih naših reprezentativaca na koje računa Hadžibegić:

GOLMANI:

Ibrahim Šehić: (Konyaspor 2:1 Galatasaray) – “Jedinica” reprezentacije Bosne i Hercegovine pružila je fantastičnu partiju. Iako je primio pogodak, Šehić je zabilježio nekoliko sjajnih odbrana. Na kraju je završio sa njih šest te je bio jedan od najzaslužnijih pojedinaca za pobjedu svoje ekipe.

Nikola Vasilj: (Sandhausen 0:5 St. Pauli) – Nastavio je St. Pauli sa sjajnim partijama nakon nastavka šampionata u njemačkoj “Cvajti”. Upisali su i osmu uzastopnu pobjedu, ovoga puta u dominantnom stilu protiv Sandhausena. Vasilj nije imao mnogo posla na ovom meču koji je bio riješen već u prvom poluvremenu.

Kenan Pirić: (Aris-AEK Larnaca 16:00) – AEK danas očekuje gostovanje Aris Limassolu. U posljednjoj utakmici AEK Larnaca je poražen od West Hama sa 4:0 u okviru Konferencijske lige.

ODBRANA:

Hrvoje Miličević: (Aris-AEK Larnaca 16:00) – Baš kao i Pirić, Miličevića danas očekuje utakmica u prvenstvu.

Amar Dedić: (RB Salzburg 0:0 Altach) – Desni bek “Bikova” nije nastupio na ovoj utakmici.

Jusuf Gazibegović: (Tirol 0:2 Sturm) – Drugi desni bek reprezentacije odigrao svih 90 minuta u pobjedi njegove ekipe protiv Tirola. Sturm je pobjedom ostao na drugom mjestu prvenstvene tabele.

Sead Kolašinac: (Reims 1:2 Marseille) – Kolašinac je u prošlom kolu zadobio povredu te zbog toga nije nastupio na ovoj utakmici. Također, Seo će vrlo vjerovatno propustiti utakmice reprezentacije BiH.

Adnan Kovačević: (Zalaegerszeg 1:0 Ferencvaros) – Kovačević je poraz svog tima odgledao sa klupe. To je već drugi uzastopni meč na kojem Kovačević nije zabilježio nastup.

Siniša Saničanin: (Partizan 1:2 Radnik) – Saničanin je novi poraz Partizana odgledao sa klupe. Čini se kako je defanzivac izgubio povjerenje kluba te je već peti meč bez nastupa.

Dennis Hadžikadunić: (Betis 1:0 Mallorca) – Nastavlja se loš period za Hadžikadunića u Španiji. Ove zime dres Malmea, zamijenio je onim Mallorce, ali nakon devet mečeva još uvijek nije dobio šansu za debi. I ovaj susret je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Anel Ahmedhodžić: (Sheffield United 3:2 Blackburn) – Ahmedhodžić je standardan u ekipi koja je ovog vikenda izborila plasman u polufinale FA kupa. Na svom terenu su savladali Blackburn, a Ahmedhodžić je odigrao još jednu odličnu partiju za Sheffield.

VEZNI RED:

Amir Hadžiahmetović: (Bešitkaš 3:1 Istanbulspor) – Napravio je veznjak sjajan transfer ove zime i potpisao za jedan od najvećih klubova u Turskoj. Postao je standaradan, odigrao je svih 90 minuta u pobjedi svoje ekipe.

Benjamin Tahirović: (Lazio 1:0 Roma) – Momak koji će imati debi u dresu Zmajeva na predstojećim mečevima, ove sezone zadobio je povjerenje Josea Mourinha, ali je u posljednjih nekoliko utakmica u drugom planu. Tačnije, proteklih 11 mečeva nije dobio priliku za igru, a u porazu Vučice u velikom gradskom derbiju meč je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Rade Krunić: (Udinese 3:1 Milan) – Sjajni veznjak Rossonera odigrao je samo 27 minuta u porazu svoje ekipe na gostovanju Udineseu. U igru je ušao u 64. minuti.

Sanjin Prcić: (Strasbourg 2:0 Auxerre) – Prcić nije ulazio u igru u pobjedi svoje ekipe na domaćem terenu.

Gojko Cimirot: (St. Liege 0:0 Waregem) – Cimirot je odigrao cijelu utakmicu za svoju ekipu koja je vodila sa dva gola prednosti da bi na kraju ispustila pobjedu.

Amer Gojak: (Zalaegerszeg 1:0 Ferencvaros) –  Gojak je odigrao samo 26 minuta u porazu Ferencvarosa.

Haris Duljević: (Hansa Rostock 2:5 F. Dusseldorf) – Duljević je u igru ušao u drugom poluvremenu, tačnije u 76. minuti. Zabilježio je jednu asistenciju za 16 provedenih minuta na terenu.

NAPAD:

Jasmin Mešanović: (Meozokosved 1:1 Kisvarda) – 31- godišnji napadač je ujedno i povratnik u redove Zmajeva. Za Kisvardu je igrao cijelu utakmicu, a u ovom meču je postigao gol u 8. minuti.

Miroslav Stevanović: (Lugano 1:1 Servette) – Stevanović odigrao čitav meč u remiju svoje ekipe. Ove sezone na 24 utakmice postigao 4 gola i upisao 4 asistencije.

Kenan Kodro: (MOL Fehervar 2:0 Honved) – Kodro ove sezone pruža veoma dobre partije u mađarskom prvenstvu, a proteklog vikenda odigrao je čitav susret u pobjedi svoje ekipe. Postigao je Kodro gol iz penala u 90. minuti te dobio žuti karton nakon toga.

Ermedin Demirović: (Augsburg 1:1 Schalke) – Demirović je meč  počao od prve minute. Asistirao je za vodeći gol svog tima, a onda je nekoliko minuta kasnije dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta.

Smail Prevljak: (Gent 3:0 Eupen) – Prevljak je odigrao 86 minuta u porazu svog tima.

Nemanja Bilbija: (Zrinjski 2:1 Igman) – Godinama najbolji fudbaler Premijer lige BiH u ovom kolu nije postigao gol za Zrinjski, ali je zabilježio jednu asistenciju. Ostao je na 15 golova ove sezone.

Edin Džeko: (Inter 0:1 Juventus) – Nerazzuri su doživjeli još jedan poraz, ovaj put od velikog rivala. Džeko je meč počeo sa klupe za rezervne igrače da bi u 79. minuti ušao u igru. Ovo je bila 12 utakmica Dijamanta bez pogotka za Inter.

U okviru prve dvije utakmice Kvalifikacija za Euro, BiH će dočekati Island, te gostovati Slovacima.