Ne može luđe: Fener slavio 5:4 golom u 95. minutu (VIDEO)

Nogomet 09. okt 202221:48 0 komentara
Screenshot

Utakmica, kakva se rijetko viđa, obilježila je deveto kolo šampionata Turske. Na kanalima Sport kluba, gledaoci pored malih ekrana, svjedočili su rijetkom spektaklu - Fenerbahče je sa 5:4 pobijedio Fatih Karagumruk.

Het-trik Ekvadorca Ennera Valencije dao je pečat historijskom duelu na istanbulskom Ulkeru. Najprije je u 28. minutu, na asistenciju Lincolna, izjednačio na 2:1, potom sa bijele tačke, u 61. i 72, nagovijestio trijumf Fenera. Ipak, nije sve išlo tako lako za domaći tim, kako je djelovao Ekvadorac u žuto-plavom dresu.

Fener je poveo u devetom minutu, precizan je bio Portugalac Miguel Crespo, poslije dodavanja Yukseka. Ubrzo se klatno potencijalnog pobjednika okrenulo na drugu stranu. Izjednačio je Borini, u 16. minutu, a Kouassi u 24. donio gostima prednost. Rafal Crespa opet je vratio Feneru prednost. Potrudio se Borini da, sredinom drugog poluvremena, izjednači na 3:3, Kapacak je u 83. minutu najavio uzbudljivu završnicu sa 4:4.

Konačnih 5:4 postavio je Michy Batshuayi u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Hatay je sa 1:0 pobijedio Alanyu.

U duelu Umraniyespora i Kayserija nije bilo pobjednika (2:2).