Neriješeno u Frankfurtu: Asano zaprijetio, Kolo Muani izjednačio

Nogomet 31. mar 202322:50 0 komentara
Ronny HARTMANN / AFP

Fudbaleri Eintrachta i Bochuma podijelili si bodove u prvoj utakmici 26. kola Bundeslige.

Meč na Deutsche Parku u Frankfurtu pred 51.500 gledalaca završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Gosti iz Bochuma poveli su u 14. minutu golom bivšeg fudbalera Partizana Takume Asana. Japanac se našao na pravom mjestu i odbijenu loptu smestio iza leđa golmana Kevina Trapa.

Domaći tim izjednačio je osam minuta kasnije iz jedanaesterca, strijelac je bio mladi Francuz Randal Kolo Muani.

Bochum je ponovo mogao da povede u 71. minutu, ali Austrijanac Kevin Steger nije imao dovoljno sreće, šutirao je snažno iz slobodnog udarca i pogodio – prečku!

U 81. minutu fudbaleri Eintrachta tražili su penal pošto je jedan igrač gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Harm Osmers je smatrao da to nije bilo za najstrožu kaznu i nije ništa svirao, a nakon poziva iz VAR sobe odgledao je sporni detalj i ostao prvi prvobitnoj odluci.

Dobru priliku za Eintracht imao je u finišu meča Kolumbijac Rafael Santos Borre, ali je rezultat ostao neriješen 1:1.

U narednom kolu Eintracht gostuje u Leverkusenu, a Bochum ekipi Union Berlina.