Neuspjela generalka: Belgija pred Katar poražena od Egipta

Nogomet 18. nov 202218:51 0 komentara
YASSER AL-ZAYYAT / AFP

Fudbalska reprezentacija Belgije porazom je završila pripreme za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Bolji od belgijskih Crvenih đavola bili su fudbaleri Egipta.

Prijateljski meč ove dvije selekcije odigran je u Kuvajtu, a egipatski Faraoni pobijedili su sa 2:1.

Afrička reprezentacija vodila je sa 2:0, da bi Beglijanci tek u finišu meča stigli do pogotka. Mostafa Mohamed je u u 33. minutu savladao Courtoisa i doveo Egipat u vodstvo. Na 2:0 povisio je na startu drugog poluvremena Trezeguet na asistenciju Mohameda Salaha. Konačnn rezultat postavio je u 76. minutu Lois Openda nakon akcije sa Yannickom Carrascom.

Peterda Orlova u posljednjoj provjeri pred Katar (VIDEO)

Ovo je bila generalna proba za Belgiju pred početak Svjetskog prvenstva. Rezultatski svakako neuspješna. Selektor Belgije Španac Roberto Martinez isprobao je 17 igrača.

Belgija će u grupnoj fazi Mundijala 2022. igrati protiv Hrvatske, Kanade i Maroka.