Nezaustavljiv je! Bilbija postigao nova dva gola, pukla petarda u Mostaru

Nogomet 02. apr 202218:53 > 18:57 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u derbi susretu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja sa 5:0 i tako došli nadomak osvajanja šampionske titule.

Tuzla City je krenuo nešto odlučnije od samog početka, pogodili su čak i prečku preko Džafića, ali je Zrinjski taj koji je prvi stigao u prednost.

Igrao se 35. minut kada je Tičinović pobjegao odbrani “Građana” i pogodio mrežu Brajlovića. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom je na scenu stupio ko drugi nego nezaustavljivi Nemanja Bilbija.

Najprije je u 51. minuti pogodio glavom, da bi deset minuta kasnije iskoristio povratni pas Šipovca i matirao po drugi put golmana Tuzla Cityja.

Nakon dva gola Bilbija je upisao i asistenciju. Odigrao je na stranu za mladog Danila Šipovca koji silovitim udarcem pogađa mrežu Bakira Brajlovića.

Konačan rezultat postavio je Ivan Jukić u 81. minuti. Majstorski je okrenuo defanzivca Tuzla Cityja i pogodio nebranjeni dio gola Tuzlaka.

Bilbija je sa ova dva pogotka došao do 26 postignutih pogodaka na 24 utakmice u ovoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine što je zaista impresivno.

Zrinjski s druge strane je praktično obezbijedio titulu prvaka Bosne i Hercegovine i sada imaju 63 osvojena boda, čak 19 više u odnosu na drugoplasirani Tuzla City.