Nice i Auxerre remizirali na otvaranju novog kola

Nogomet 03. mar 202322:55 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

U 26. kolu najjelitnijeg fudbalskog takmičenja u Francuskoj Nice je na svom terenu remizirala sa Auxerrom rezultatom 1:1.

Domaći su mnogo bolje otvorili meč i dominirali u prvom dijelu, ali prvi u vodstvo stižu gosti. Abline je uputio dodavanje, a Hein trese mrežu domaćih.

Pet minuta kasnije, Nice je dobila penal. Međutim, Laborde promašuje udarac sa 11 metara, ali se u 45. minuti iskupio za taj promašaj te postigao gol za izjednačenje.

Nije to bila sjajna partija domaćih, a priliku za potpuni preokret imali su u 60. minuti kada Boudaoui pogađa prečku.

S ovim bodom domaći ostaju na sedmom mjestu, dok Auxerre ostaje u grčevitoj borbi za opstanak.