Nizozemska savladala Senegal: Gakpo i Klaasen junaci Oranjea

Nogomet 21. nov 202219:00 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Nizozemske savladali su Senegal rezultatom 2:0 u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Trenuci odluke dogodili su se u 85. minuti kada je Gakpo glavom pogodio gol Senegalaca na asistenciju de Jonga, a posao je završio Klaassen u devetoj minuti sudijske nadoknade. Gol Gakpa pogledajte OVDJE. Gol Klaassena pogledajte OVDJE.

Senegal je bolje ušao u utakmicu. Afrička selekcija imala je inicijativu u prvom poluvremenu a, iako nisu uspjeli stvoriti niti jednu stopostotnu šansu, Senegalci su držali terensku inicijativu i djelovali opasnije po gol svojih protivnika.

Ismaila Sarr imao je jednu od boljih prilika prvog poluvremena kada je odlično šutirao, ali je loptu presreo i glavom u korner izbacio Virgil van Dijk.

Reakcije Nizozemaca gotovo da nije bilo, pa su Senegalci dominirali i samom završnicom prvog poluvremena, ali golova nije bilo.

U drugom poluvremenu smo gledali jednako izjednačenu igru, ali ponovo bez stopostotnih prilika. Najbolju šansu za Nizozemsku propustio je van Dijk kada nije dobro zahvatio loptu koju mu je iz kornera ponudio Gakpo.

Pokušao je Louis van Gaal, selektor Nizozemske pojačati svoj napad uvođenjem Depaya, ali ni on nije mogao pronaći rupu u odbrani Senegala.

Senegalci su ti koji su u drugom poluvremenu imali zrelije šanse. Prvo je pokušaj Dije u bližu stativu zaustavio golman Noppert u 65. minuti, a osam minuta nakon toga Noppert je ponovo morao spašavati svoju selekciju, ovaj put nakon šuta Gueya golman Nizozemske je krajnjim naporom odagnao opasnost.

U samoj završnici meča Nizozemci su ipak imali više koncentracije i želje za pobjedom, te su golovi Gakpa i Klaassena bili i odlučujući.