Nogomet 18. mar 202320:41 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Chelseaja i Evertona podijelili su bodove u 28. kolu Premier lige

Duel na Stamford Bridgeu završen je rezultatom 2:2.

Nakon mršavog prvog poluvremena u kome odbrana gostiju sa golmanom Jordanom Pickfordom na čelu nije imala previše posla i lako zaustavila sve napade Plavaca, u nastavak meča viđeno je daleko više uzbuđenja. I čak četiri pogotka!

Poveo je Chelsea već u 53. minutu pogotkom Joao FelixaChilwell je uputio centaršut sa lijeve strane, defanzivac gostiju Michael Keane odbio je loptu na 16 metara odakle je Portugalac izuzetno preciznim udarcem našao put do mreže Evertona – 1:0.

Izjednačio je Abdulaye Doucure u 69. minutu, Havertz je bezuspešno pokušao da izbaci loptu sa gol-linije.

Domaći tim je ponovo pojačao pritisak i u 76. minutu James je iznudio penal kad ga je u kaznenom prostoru oborio Tarkowski. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kai Haverc.

Tottenham ispustio dva gola prednosti protiv Southamptona

Gosti se nisu predavali i u 89. minutu Doucure pronalazi Elisa Simmsa, mladi fudbaler ulazi u kazneni prostor iskosa sa lijeve strane i postiže prvi gol u dresu Evertona za konačnih – 2:2.

Novi kiks za ekipu Grahama Pottera i veliki bod u borbi za opstanak za tim Seana Dychea.

Chelsea je domaćin i u narednom kolu protiv ekipe Aston Ville, dok Everton na Goodison Parku dočekuje tim Tottenhama.