Novi kiks Milana, Kruniću svih 90 minuta

Nogomet 13. mar 202322:55 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana priredili su novo neguodno iznaneđenje navijačima na San Siru. Nakon poraza u prošlom kolu od Fiorentine, Rossoneri su večeras odigrali samo 1:1 protiv Salernitane.

Poveo je Milan u produžetku prvog poluvremena, a strijelac je bio Olivier Giroud nakon asistencije Bennacera. Prethodno je Maignan nekoliko puta sjajno zaustavio fudbalere Salernitane, a sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nastavili su izabranici Stefana Piolija sa napadima u drugom dijelu, propustili nekoliko izglednih prilika, a onda je uslijedio hladan tuš. U 61. minuti Bradarić je uposlio Diu, a ovaj sjajnim udarcem matirao golmana Milana.

Nakon toga Pioli je u igru poslao Origija i Ibrahimovića, propustili su nekoliko izglednih prilika, ali nisu uspjeli doći do željenog gola.

Reprezentativac BiH Rade Krunić odigrao je čitav meč za Milan.

Milan je nakon ovog remija 4. na tabeli Serie A sa 48 osvojenih bodova, ali sa samo bodom više u odnosu na petoplasiranu Romu. S druge strane Salernitana je 16. sa 26 osvojenih bodova.