Novi kiks Sarajeva, Velež i Posušje podijelili bodove

Nogomet 30. sep 202216:53 0 komentara
FK Velež

Današnjim mečevima otvoreno je 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je doživjelo novi poraz. Ovoga puta bolji od tima Feđe Dudića bio je Tuzla City rezultatom 1:0.

Bordo tim je ušao mnogo bolje u ovaj meč, napravilo nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo bez golova.

Sarajevo je mnogo bolje počelo i drugi dio, ali onda u 55. minuti hladan tuš. Semir Smajlagić se snašao u šesnaestercu i matirao Muhameda Šahinovića.

Osam minuta kasnije Drobarov je napravio veliku grešku, izgubio loptu, a nakon toga i napravio penal nad Mišićem. Upravo je Mišić taj koji je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio Šahinović.

Nakon toga napravilo je Sarajevo sa inicijativom, ali bez većeg uspjeha, pa je tako Bordo tim upisao i 4. poraz ove sezone.

Velež i Posušje podijelili bodove

Meč odigran u Gabeli završen je bez pobjednika, a rezultat je glasio 1:1.

Povelo je Posušje u 12. minuti kada je pogodio Jović na asistenciju Hanuljka, ali je Halilović u 27. postigao eurogol i postavio konačan rezultat.

Tuzla City je nakon ove pobjede zasjeo na čelo tabele sa 19 osvojenih bodova, isto koliko ima Široki Brijeg, ali i Željezničar, ali uz bolju gol razliku. Sarajevo je 5. sa 16 bodova, Velež 8. ima 13, dok je Posušje 11. sa 12 bodova.

Posljednji meč današnjeg programa odigrat će Zrinjski i Sloboda i to sa početkom od 20 sati.