Novo finale za Madriđane, u polufinalu klupskog SP savladali Al Ahly

Nogomet 08. feb 202322:23 0 komentara
REUTERS/Andrew Boyers

Europski fudbalski prvak Real iz Madrida plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva zahvaljujući 4:1 (1:0) pobjedi protiv afričkog doprvaka Al Ahlyja iz Kaira u polufinalu igranom u Rabatu.

Real je poveo sa 2:0 golovima u završnici prvog i na početku drugog poluvremena. Prvi pogodak postigao je Vinicius (42) kada se izborio za jednu loptu na 20-ak metara i zatim izbio sam pred vratara te ga rutinski matirao, na 2:0 povisio je Valverde.

Nadu Al Ahlyju vratio je Ali Maaloul  iskoristivši kazneni udarac nakon prekršaja Camavinge, no u završnici utakmice Real je mogao i do uvjerljivije pobjede. U 87. minuti vratar Al Ahlyja Mohamed El Shenawy obranio udarac Modrića s bijele tačke nakon prekršaja na Viniciusu, no u sudačkoj nadoknadi su Rodrygo (90+3) i mladi Arribas (90+8), koji je poentirao samo nekoliko sekundi po ulasku na travnjak, postavili konačni rezultat.

Real će u finalu u subotu također u Rabatu igrati protiv saudijskog Al-Hilala.

Madridski će sastav imati priliku po peti put osvojiti ovo natjecanje.