“Nula” Posušja i Zrinjskog

Nogomet 29. aug 202120:09 0 komentara
FENA/Filip Kozul

U 7. kolu m:tel Premijer lige BiH HŠK Posušje i HŠK Zrinjski Mostar odigrali su neriješeno 0:0 na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

U 4. minuti Bilbija pokušava glavom, ali njegov udarac odlazi preko gola Posušja. Tri minute kasnije dobra prilika za Bilbiju nakon dodavanja Tičinovića, ali kapetan gostiju puca pored gola. U 13. minuti udarac Malenkušića iz daljine, ali vratar domaćih Galić je to obranio.

U prvom poluvremenu dodijeljena su tri žuta kartona, jedan za gostujuću momčad kojeg je zaradio Jakovljević i dva za domaće – Luku Begića i Riada Šuta.

Nevjerojatna situacija dogodila se na otvaranju drugog poluvremena, udarac Lauša izblokirao je ni manje ni više nego sudac Haris Kaljanac. Dikretan crveni karton u 51. minuti dobio Slavko Brekalo jer je kao zadnji igrač obrane srušio Tičinovića. Četiri minute kasnije Malekinušić je izašao jedan na jedan s Galićem, ali čuvar mreže Posušja je siguran.

Blagojević je u 60. minuti imao dobru priliku, ali mu je pobjegla lopta. Tri minute kasnije velika prilika za Tomislava Barišića koji bježi Bekiću i puca malo pored gola Zrinjskog. Veliku priliku za Zrinjski u 69. minuti propustio je Šošić.

U 74. minuti Zrinjski je imao priliku doći u vodstvo iz jedanaesterca, ali Bilbija pogađa vratnicu i ostaje 0:0. U 88. minuti veliku priliku nakon udarca glavom propušta Nemanja Bilbija, a dvije minute kasnije snažan udarac Zlomislića brani Galić i susret je završen bez pogodaka.