Nula u derbiju Milana, Džeko i Krunić zamijenjeni

Nogomet 01. mar 202222:54 > 22:54 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U prvoj utakmici polufinala italijanskog kupa Milan i Inter su u gradskom derbiju odigrali rezultatom 0:0.

Bolje su u utakmicu uši Rossoneri, koji su veoma brzo uspostavili neravnopravan odnos snaga na terenu. VIsokim pritiskom i dobrim zatvaranjem krilnih igrača Intera, Milan je gušio napade Intera u njihovim začecima.

Milan je u prvom dijelu imao barem tri dobre šanse za postizanje pogotka, a dvije od njih su došle nakon grešaka odbrane Neroazzurra. Međutim, niti Saelemaekers, niti Theo Hernandez, niti Rade Krunić, koji je igrao od prve minute, nisu uspijevali iskoristiti stvorene prilike sredinom prvog poluvremena.

Milan je slično počeo i drugi dio utakmice. Rossoneri su bili bolje postavljeni na terenu, imali su priliku preko Rafaela Leaa, a zatim i preko Krunića, ali su njihovi šutevi bili neprecizni.

Edin Džeko igrao je za Inter do 79. minute, dok je Rade Krunić igrao 67 minuta.

Na kraju su veliki rivali odigrali bez golova. Uzvratna utakmica između ova dva tima igra se 20. aprila.