Nunez kaznio promašaje Ajaxa i odveo Benficu dalje (VIDEO)

Nogomet 15. mar 202223:01 > 23:02 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Benfice priredili su iznenađenje i savladali Ajax na Johan Crujiff Areni u revanš susretu 1/8 finala Lige prvaka sa 1:0 i izborili prolazak dalje.

Sebastian Haller je doveo Ajax u prednost već u šestoj minuti, ali je njegova radost bila kratkog daha jer je pogodak poništen zbog ofsajda.

U 26. minuti Berghuis prijeti, ali je upisao nestvaran promašaj. Šutirao je neometan sa pet metara, ali preko gola.

Prijetio je i Timber u 31. minuti nakon prekida koji je izveo Tadić, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

Ryan Gravenberch je šutirao silovito u 36. minuti, ali je Vlachodimos sjajno reagovao i loptu izbacio u korner.

Benfica u prvom dijelu nije napravila niti jednu priliku.

Nastavili su “Kopljanici” sa napadima i u nastavku, dobre prilike propustili su Haller i Tadić, ali se rezultat nije mijenjao.

I kako to obično biva u fudbalu – Ajax je stigla kazna za sve promašaje.

Igrao se 77. minut kada je Grimaldo izveo prekid, a Darwin Nunez poslao loptu iza leđa Onane. Gol Nuneza pogledajte OVDJE.

Ajax je pokušavao do kraja susreta, ali bezuspješno pa je portugalski tim izborio prolazak dalje.