Od Sampdorije do Sampdorije: Druga pobjeda Cagliarija

Nogomet 06. jan 202214:43 0 komentara
Reuters/Massimo Pinca

Fudbaleri Cagliarija savladali su u gostima Sampdoriju sa 2:1 i tako ostvarili prvu pobjedu u Seriji A još 17. oktobra, kada su savladali istog rivala.

Cagliari je zapravo upisao tek drugi trijumf ove sezone. Do njega je došao preokretom.

Poveli su domaći u 18. minutu, kada se u strijelce upisao Manolo Gabbiadini.

Gosti su zaprijetili početkom drugog dijela utakmice, ali Leonardo Pavoletti nije iskoristio veliku šansu u 53. minuti. Ipak, vrlo brzo su došli do izjednačnja. U 55. je Alessandro Deiola pokupio odbijenu loptu i zatresao mrežu Sampdorije.

U 71. minutu je do prednosti došao gostujući tim. Leonardo Pavoletti je poslao loptu u donji lijevi ugao.

Do kraja utakmice je Sampdorija ostala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Antonio Candreva.

Nakon 20 odigranih kola, Sampdoria je 15. na tabeli sa 20 bodova, Cagliari je na 18. mjestu sa 13.