Olmo i Joselu srušili Norvežane

Nogomet 25. mar 202322:45 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Dani Olmo je sjajno reagovao na centaršut Alejandra Baldea u 13. minutu i donio tri boda Španiji protiv Norveške u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u okviru grupe A.

U prvom poluvremenu Španci su imali terensku inicijativu i to je urodilo plodom u ranoj fazi meča. Norvežani, bez Haalanda, u ovom meču nisu uspjeli da do kraja prvog dijela ozbiljnije ugroze gol Španaca.

Furija je u nastavku bila još bolja, ali je trijumf osigurala u samom finišu. Joselu je u 81. minuti zamijenio Moratu, a onda u 84. i 85. minuti postigao dva gola i riješio sve dileme.

Rumunija je u duelu grupe I opravdala ulogu favorita u duelu protiv Andore u gostima. Slavili su 2:0 golovima Mana i Alibeka u 35. i 50. minuti.