Osimhen donio bod Napoliju protiv Cagliarija

Nogomet 21. feb 202220:59 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Cagliarija i Napolija remizirali su u 26. kolu talijanske Serije A rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme je proteklo dosta oprezno sa obje strane, a oba tima imala su po jednu šansu za postizanje pogotka.

Iako je Napoli bio veliki favorit na ovom susretu, domaćin je taj koji je poveo. Igrao se 58. minut kada je Deiola proigrao Pereira koji je pogodio za vodstvo tima sa Sardinije.

Bio je Cagliari veoma blizu i drugog gola u 86. minuti. Marin je šutirao, a fudbaleri Napolija, tačnije golman Ospina, izbacio je loptu sa gol linije.

Napolitanci su iz narednog napada došli do poravnanja. Rui je sjajno ubacio, a Osimhen glavom pogodio za bod Napolitanaca.

Nakon 26 kola Napoli je trećeplasirani tim na tabeli Serie A sa 54 osvojena boda, isto koliko ima i drugoplasirani Inter, ali i utakmicu manje, te dva u odnosu na prvoplasirani tim Milana.

Cagliari je i dalje u zoni ispadanja sa 22 boda, isto koliko ima i prva na sigurnom Venezija.