Osimhen utišao Olimpiko, Napoli se učvrstio na vrhu Serije A

Nogomet 23. okt 202222:45 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Napoli je ostvario jedan od najbitnijih trijumfa ove sezone, na gostovanju Romi – 1:0, presudio je gol Osimhena iz 80. minuta.

Veliki ulog imao je meč na stadionu “Olimpiko“ u Rimu, ali su oba tima bila vrlo oprezna, uglavnom sa željom da sačuvaju svoju mrežu i eventualno sačekaju grešku rivala.

Šansi nije bilo mnogo, posebno ih nije imala ekipa koju sa klupe predvodi Jose Mourinho. Najzanimljviji trenutak u prvom poluvremenu viđen je u 38. minutu, kad je sudija Iratti svirao jedanaesterac za Napoli, ali je posle pregledanog snimka poništio svoju odluku na radost domaćih navijača.

Vrlo dobru priliku u 49. minutu imao je Hirving Lozano, ali je Rui Patricio njegov pokušaj odbranio. Još bliže golu Napolitanci su bili u 61. minutu, ali je Elmas šutirao pored stative.

Ni poslije sjajne kontre devet minuta kasnije Napoli nije poveo. Tada je Zielinski povukao kontru, dodao je loptu do Osimhena, ali je i Nigerijac iz izgledne pozicije šutirao pored gola Rome.

Ipak, Osimhen se ispravio u 80. minutu. Napokon je Nigerijac dočekao grešku Smallinga, poslije dodavanja Politana, a potom je iz vrlo teške pozicije savladao Patricia, iskosa sa desne strane, izuzetno preciznim udarcem.