Ovo nema ni na terminu: Nevjerovatan promašaj Džekinog saigrača, Messi u šoku

Nogomet 29. mar 202312:40
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Argentine savladali su neatraktivnog protivnika, selekciju Curacao, a ubjedljivih 7:0, a meč je ipak pored Lea Messija obilježio i Lautaro Martinez.

Saigrač Edina Džeke iz napada milanskog Intera, Lautaro Martinez, jedna je od glavnih tema svjetskih sportskih medija.

Ne zbog bravura kakve smo mogli vidjeti kroz karijeru od 26-godišnjeg Argentinca, nego zbog nestvarnog promašaja protiv reprezentacije Curacao u pobjedi argentiskog nacionalog tima.

Pri rezultatu 0:0, Lionel Messi se poigrao sa odbranom slabašnog protivnika, a zatim kao na tanjiru sevirao asistencije Martinezu, koji je neshvatljivo reagovao i doslovno sa tri metra nije uspio pogoditi prazan gol golmana Eloya Rooma.

Lionel Messi je ostao u čudu, ali je ubrzo spakovao hattrick protivniku. U razdoblju od 20. do 37. minuta utakmice pogađao je u tri navrata, a pored toga pogađali su Gonzalez i Fernandez, ovom drugom Messi je asistirao za 5:0 nakon prvih 45 minuta.

Di Maria i Montiel postavili su konačan rezultat i pobjedu fudbalera Lionela Scalonija.