Palace i Southampton podijelili bodove u uzbudljivom susretu (VIDEO)

Nogomet 15. dec 202122:29 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Crystal Palacea i Southamptona remizirali su u 17. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:2, dok je Wolverhampton u gostima savladao Brighton sa 1:0.

Palace je započeo meč na fenomenalan način, a u vodstvo ih je doveo Wilfried Zaha već u drugoj minuti susreta nakon dodavanja Edouarda. Napravili su nekoliko ozbiljnih prilika, ali su u samo pet minuta prokockali prednost.

Najprije je James Ward-Prowse pogodio u 32. minuti za poravnanje, da bi Armando Broja četiri minute kasnije donio preokret Southamptonu.

Ipak, na početku drugog poluvremena domaćin dolazi do zasluženog poravnanja, a strijelac iz mrtvog ugla bio je Jordan Ayew.

Nakon ovog boda Crystal Palace je 11. tim na tabeli Premier lige sa 20 bodova, Southamton je 15. sa 3 boda manje.

U drugom susretu odigranom u istom ovom terminu Wolverhampton je golom Saissa savladao Brighton.