Partija iz snova Filipa Kostića, Juveu derbi protiv Intera

Nogomet 06. nov 202222:47 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fantastična partija srpskog reprezentativca Filipa Kostića, bio asistent kod oba gola, pogodio stativu, bez dileme bio je najbolji pojedinac u pobedi Juventusa protiv Intera – 2:0.

Ne ide Juventusu baš najbolje ove sezone, jedva su stigli do trećeg mjesta u grupi Lige šampiona i nekako su uspjeli da ostanu u Evropi, doduše preseliće se u Ligu Evrope. Prije derbija protiv Intera u Seriji A su bili tek na osmom mjestu.

Prvu priliku u derbi meču u Torinu imao je domaćin, u 19. minutu Bremer je bio blizu pogotka, poslije dodavanja Filipa Kostića ipak je šutirao zamalo pored gola gostiju. Preuzeo je potom inicijativu Inter, koji je do kraja prvog poluvremena dva puta ozbiljno zaprijetio.

Najprije u 26. minutu, Džeko je tada u poslednji čas izblokiran u izglednoj poziciji, a potom tri minuta prije odlaska na odmor, kad je Barella odlično proigrao Dumfriesa, ali je ovaj šutirao preko gola.

U 52. minutu Juventus je poveo. Veći dio posla odradio je srpski reprezentativac Kostić, koji je krenuo ka golu rivala sa svoje polovine, bio je prebrz za čuvare, protutnjao je pokraj lijeve aut linije i zatim sjajno uposlio Rabitoa, koji je preciznim udarcem savladao Onanu.

Činilo se da će u 63. minutu Juventus duplirati prednost, Kostić je perfektno izveo korner, a Danilo nogom zahvatio loptu, koja se potom, kako je to VAR prikazao, od njegove ruke odbila u gol Intera, pa je pogodak poništen.

Jedan od bitnijih detalja meča viđen je u 74. minutu, Lautaro Martinez je lako umakao odbrani Juventusa, izašao je “oči u oči” sa golmanom Szczesznim, koji je uspio da mu odbrani udarac sa 16 metara. Samo dva minuta kasnije novi magičan potez Kostića, primio je loptu u šesnaestercu rivala i potom šutirao iskosa sa 15 metara, ali je stativa spasila Inter.

Ipak, u 85. minutu Interu nije bilo pomoći. I ponovo se sve vrtilo oko Kostića, koji je opet maestralno asistirao, ovoga puta Faggioliju, koji je savladao Onanu – 2:0.

Juventus je sada peti sa 25 bodova, Inter ima bod manje i nalazi se na poziciji broj 7.