Partizan od 0:2 do preokreta s igračem manje, crno-bijeli ispustili pobjedu

Nogomet 08. sep 202220:56 0 komentara
REUTERS/Radovan Stoklasa

Fudbaleri Partizana odigrali su neriješeno sa Slovackom 3:3 u Češkoj, u prvom kolu grupe D Lige konferencija.

Partizan je prvo poluvreme odigrao ispod svih evropskih standarda, u drugom je Fuseni Diabate bio iznad svih očekivanja i svojim potezima je prvo pridigao, a onda ponio Partizan na leđima.

Podvig je utoliko veći što je klub iz Humske sve to uradio sa igračem manje, jer je 70 minuta igrao bez Kristijana Belića.

Jan Kalabiška je odigrao vjerovatno jedan od najboljih mečeva karijere, jer teško da je i sam mogao da pretpostavi da će umalo riješiti meč u prvih 20 minuta. To nije slutio ni bilo ko iz Partizana, sve dok Kalabiška u petom minutu već nije raspalio po lopti sa dvadesetak metara i uz malo sreće prevario Aleksandra Popovića. Tek što se izašlo iz svlačionica, semafor je pokazivao 1:0, a tim Gordana Petrića je bio pred veoma teškim zadatkom.

U 19. minuti, Česi su poveli 2:0. Prekid i korner sa lijeve strane su presudili crno-bijelima, jer se Kalabiška našao na pravom mjestu poslije odbitka i lopte od stative. Veoma loše je reagovala tada odbrana Partizana. Šta tek onda reći za reakciju Kristijana Belića koji je startom na polovini prvog poluvremena naveo sudiju da mu pokaže direktan crveni karton?

U prvih 45 minuta fudbaleri Partizana nisu nijednom šutnuli u gol protivnika.

Ali, onog momenta kad se desio prvi, u 47. minutu, Fuseni Diabate je pogodio gol za 2:1. Šutirao je sa preko 20 metara u donji lijevi ugao gola Nguena i ovaj je, onako markiran, uspeo samo da zakači loptu prije nego što mu je završila iza leđa. Da to ne bude sve, Diabate je sedam minuta kasnije potpuno neočekivano donio izjednačenje svom timu. Pogodio je mrežu i bacio navijače u delirijum, jer je Partizan za 17 minuta preokrenuo rezultat.

U 83. minuti Libor Kozak je bio strijelac za konačnih 3:3.

U ostalim mečevim koji su počeli u 18:45, Villarreal je savladao Lecha sa 4:3, Anderlecht je bio bolji od Silkeborga 1:0, Bašakšehir je utrpao četiri gola škotskom Heartsu, a rezultatom 1:1 završene su utakmice Ballkani – Cluj i Fiorentina – RFS. Jedini meč koji je završen bez golova odigrali su bečka Austria i Hapoel Ber Sheeva.