Pašalić servirao pobjedu Atalante u Bologni

Nogomet 20. mar 202223:17 0 komentara
Atalanta

U posljednjem susretu 30. kola Serije A Atalanta je kao gost savladala Bolognu 1:0.

Ne igra Atalanta kao ranijih sezona. Ne plijeni igrom, a i rezultati pokazuju da tu nema one magije. Međutim, i dalje se tim bori da ostane na kursu u borbi za mjesta koja vode u Ligu šampiona. Zbog toga je veoma važno da su na kraju uzeli tri boda u gostima protiv Bologne.

Pobjedu su, poslije mnogo mučenja, doneli rezervisti. Mario Pašalić koji je ušao u 70. minutu, asistirao je mladom 18-godišnjem Moustaphi Cisseu, koji je u igru ušao pet minuta ranije. I na svom debiju za seniorski tim postigao je gol koji je donio pobjedu.

Pašalić je u četvrtom minutu nadoknade zatresao i mrežu. Ali je poslije asistencije VAR gol poništen zbog ofsajda. Ovom pobjedom Atalanta je ostala na osam bodova zaostatka u odnosu na četvrtoplasirani Juventus, ali uz meč manje.