Peti susret Hrvatske i Brazila, Vatreni nikada nisu slavili

Nogomet 09. dec 202209:42 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Hrvatska i Brazil po peti put će odmjeriti snage u međusobnim dvobojima.

Ono što treba reći, Vatreni još nikad nisu uspjeli pobijediti Brazil. Prvi susret odigran je 2005. na Poljudu, završilo je 1:1. Kranjčar i Ricardinho su zabili u tom susretu.

Na novi dvoboj nisu dugo čekati, na SP-u u Njemačkoj Hrvatska je tada izgubila u Berlinu u grupnoj fazi, jedini gol zabio je Kaka pred kraj prvog poluvremena.

Dan 19: Vatreni na peterostruke prvake svijeta, Argentina čeka titulu 36 godina

Novi susret također je bio na svjetskoj smotri, i to baš kod Brazila na otvaranju su Hrvati izgubili 3:1. Hrvatska je šokirala Sao Paulo već u 11. minuti kada je pogriješio Marcelo i zabio autogol, na 1:1 izjednačio je Neymar. Brazil je poveo opet preko Neymara u 71. minuti, a sudijskoj nadoknadi pobjedu je potvrdio Oscar.

Zadnji dvoboj odigrali su u julu 2018. na Anfieldu u prijateljskoj utakmici uoči Mundijala u Rusiji, izabranici Zlatka dalića izgubili su 2:0 golovima Neymara i Firmina.

Kaka: Ronaldo je u Brazilu samo debeli čovjek koji hoda ulicom