Piatek donio novu veliku pobjedu Fiorentini protiv Atalante

Nogomet 20. feb 202214:58 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Fiorentine sa 1:0 savladali su Atalantu u 26. kolu Serije A na svom terenu u Firenci.

Nekoliko izglednih šansi imala su oba tima u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo. Već u 47. minutu je ponovo zaprijetila Viola, ali je Gaetano Castrovilli poslao loptu nešto iznad prečke.

Do prednosti su domaći došli u 56. minutu. Pogodak je postigao Krzysztof Piatek, nakon asistencije Nicolasa Gonazlesa.

Vrlo brzo radovali su se i gosti, pošto je već u 61. minutu Ruslan Malinovskiy primio dobar pas i poslao loptu u mrežu.

Ipak, glavnom sudiji Danijeleu Doveriju signaliziran je ofsajd i on je odlučio da situaciju provjeri uz pomoć VAR-a, nakon čega je poništen pogodak. Burno je reagovao trener Gian Piero Gasperini, koji je smatrao da nije bilo osnova za takvu odluku, pa je dobio crveni karton.

Postavilo se pitanje da li je gol trebalo da bude poništen i da li je Hans Hateboer uticao na igru.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.