Pioli ljut na VAR sobu zbog poništenog gola Milanu

Nogomet 20. dec 202111:42 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Milan je sinoć na svom stadionu poražen od Napolija sa 0:1, ali je utakmicu obilježila epizoda nekoliko minuta prije kraja utakmice.

Stefano Pioli ne može biti zadovoljan prikazanim na stadionu San Siro nakon sinoćnjeg poraza, ali tvrdi da je VAR soba oštetila Milan, nakon što su poništili izjednačujući gol Francka Kessiea u posljednjim minutama utakmice.

Sudije u VAR sobi ocijenile su da je Olivier Giroud bio u aktivnom ofsajdu u trenutku kada je Kessie šutirao prema golu Ospine, iako je napadač Milana bio na zemlji i faktički ispod jednog protivničkog igrača.

Stefano Pioli je odmah nakon utakmice otrčao da pogleda sporni trenutak, a nakon toga izjavio italijanskim medijima:

“Pogledajte Giroudovo ponašanje. Leži sa raširenim nogama i ne radi ništa kako bi utjecao na akciju. Kako iko može reći da aktivno učestvuje u tome da ometa Juana Jesusa? Sudija se odmah pozvao na situaciju iz utakmice Atalanta – Roma, ali to je nebitno. U toj utakmici Palomino je pokušao intervenisati. Giroud samo leži dole. Nismo zaslužili poraz, ali dešava se”, rekao je Pioli vidno iziritiran.

Milan će u ovoj kalendarskoj godini imati još jednu šansu da zadrži priključak za liderom na tabeli, Interom, i to u utakmici koju će Rossoneri igrati u srijedu protiv ekipe Empolija.