Pjanić je postao specijalist za penale: Mire postigao novi gol za Sharjah

Nogomet 10. feb 202316:49 0 komentara
Sharjah FC

Fudbaleri Sharjaha savladali su u okviru 16. kola prevenstva Ujedinjenih Arapskih Emirata ekipu Ajmana uvjerljivim rezultatom 4:0, a sjajan meč odigrao je reprezentativac BiH Miralem Pjanić.

Povej je Sharjah u 28. minuti, a strijelac je nakon asistencije Paca Alcacera bio Djaniny.

Deset minuta kasnije glavni sudija susreta Aljasmi pokazao je na bijelu tačku, a odgovornost na sebe je preuzeo reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić.

Mire je bio siguran i rutinski loptu pospremio iza golmana gostiju.

U drugom dijelu još se u dva navrata tresla mreža gostiju.

U 63. minuti Djaniny je ovoga puta bio asistent, a Alcacer strijelac.

Konačan rezultat u 88. minuti postavio je Saleh.

Pjanić je u igri boravio sve do 87. minute, a današnji gol bio mu je 4. u dresu Sharjaha ove sezone, tome je dodao i 3 asistencije.

Njegov tim je nakon ove pobjede lider na tabeli sa 34 osvojena boda, dva više u odnosu na drugoplasirani Al Ahli ali i meč manje. Ajman je 7. sa 26 bodova.