PL BiH: Radniku pripao derbi začelja, minimalac Zrinjskog u Prijedoru

Nogomet 27. feb 202214:57 0 komentara
HŠK Posušje

Utakmicama u Bijeljini i Prijedoru kompletinrano je 20. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine. Radnik je ostvario pobjedu protiv Posušja, a lider prvenstva ekipa Zrinjskog uzela je samo bod na gostovanju kod Rudara.

Derbi klubova koji se bore za opstanak pripao je domaćinu na Gradskom stadionu u Bijeljini. Radnik je došao do vrijedna tri boda za nastavak sezone i borbu za opstanak u najjačoj fudbalskoj ligi BiH.

Prvi je realizovao Đorđe Pantelić u 44. minuti, a drugi Ante Živković osam minuta prije kraja utakmice. Jovan Motika povisio je na 3-0 86. minuti. A samo dva minuta kasnije treći penal na meču koji je dosudio Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora. Ovaj put za Posušje. Siguran izvođač za konačnih 3-1 bio je Luka Lučić. Do kraja susreta gosti su ostali i sa igračem manje, kada je direktan crveni karton zaradio napadač Anes Mašić.

Radnik je ostao na posljednjoj poziciji tabele sa 15 bodova, samo jedan bod više imaju sada čak tri kluba: Rudar, Posušje i Leotar po 16 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu 5. marta Posušje dočekuje tuzlansku Slobodu, a Radnik ide na teško gostovanje lideru Zrinjskom.

Bilbija riješio posao u Prijedoru

Nemanja Bilbija pogodio je za pobjedu u Prijedoru poslije velike greške golmana Rudara Nemanje Šćekića. Bio je to 18. gol sezone Bilbije koji je usamljen na listi najboljih strijelaca Premijer Lige.

Sada Plemići imaju čak 14 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Tuzla Cityja. Rudar se ovim porazom izjednačio po broju bodova sa Leotarom i Posušjem, a posljednjem radniku bježe samo bod, tako da ima slijedi do kraja teška borba za opstanak.

Naredno kolo ekipa Sergeja jakirovića dočekuje Radnika, a Rudar igra ponovo domaću utakmicu sa Leotarom.