PL BiH: Šest golova Sarajeva u mreži Rudara

Nogomet 10. apr 202214:47 > 19:51 1 komentar
FK Sarajevo

Super raspoloženi fudbaleri Sarajeva savladali su Rudar iz Prijedora 6:0 na stadionu Asim Ferhatović Hase u 25. kolu Premijer lige BiH.

Asmir Suljić pogodio je nakon samo tri minute igre na stadionu Asim Ferhatović Hase za vodstvo Bordom tima. Suljiću je to bio četvrti gol sezone.

Dvije minute poslije moglo je Sarajevo do veće prednosti, ali Daniel Avramovski pogađa prečku. Uzvratili su gosti preko Dzhelila Asanija, ali šute veznjaka Rudara završio je pored lijeve stative gola Belmina Dizdarevića.

Već u 10. minuti ekipa Aleksandra Vasoskog imala je 2-0, kada je mrežu gostiju iz Prijedora pogodio Dal Varešanović.

Asmir Suljić prijetio je u nastavku susreta, poslije solo prodora, ali je golman Prijedorčana Nikola Lakić uspio izaći kao pobjednik. Prijetio je i Hamza Čataković u finišu prvog dijela, ali bezuspješno.

Gosti se nisu došli braniti na Koševu, jer se bore za opstanak, a najbolju priliku imali su preko Nikole Mandića koji je ostao sam na deset metara od gola Sarajeva, ali nije bio precizan. Lopta je otišla pored gola.

Već na otvaranju drugog poluvremena Dal Varešanović postiže drugi gol na meču, svoj četvrti u prvenstvu BiH.

Trinaest minuta kasnije odlično kombinuju Suljić i Varešanović, nakon čega je atraktivno pokušao Čataković, njegov udarac brani Lakić, ali lopta se odbija do Andreja Đokanovića i to je nedostižnih 4-0 za Sarajevo.

U 64. minuti primilo je Rudar i peti gol. Čataković se sjajno u padu snašao u šesnaestercu Rudara, odigrao povratnu za Avramovskog koji postiže drugil gol u dresu Sarajeva, od kada je debitovao 5. marta protiv Želje u vječitom derbiju.

KonačnIh 6-0 psotavio je rezervista Tarik Ramić poslije asistencije Bagarića. 19-godišnjak je ušao u igru u 67. minuti umjesto Avramovskog.

Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu sa 39 bodova, tri manje od trećeg Borca i šest zaostatka od druge Tuzle. Rudar je ostao na posljednjem mjestu sa svega 18 bodova.

Sarajevo je u posljednje dvije domaće utakmice Premijer lige Bih postiglo 12 golova. 20. marta šest golova postigli su i Posušju.

Sljedeće kolo Sarajevo ide na teško gostovanje lider Zrinjskom, a Rudar dočekuje Željezničar.