PLBiH: Blitzkrieg Leotara, u dvije minute preokrenut Rudar

Nogomet 05. mar 202214:57 > 15:21 0 komentara
FK Leotar

Fudbaleri Leotara savladali su u gostima u okviru 21. kola PLBiH ekipu Rudara iz Prijedora rezultatom 2:1 nakon velikog i neočekivanog preokreta.

Bolje su u susret ušli domaći, koji su igrali otvoreno, a već do 20. minute gol Leotara bio je pod opsadom. Za svoje pokušaje igrači Rudara nagrađeni su u 38. minuti kada je Mandić pogodio za vodstvo domaćih.

Nakon slabog prvog poluvremena, igrači Leotara zaigrali su mnogo bolje, preuzeli inicijativu, a početkom prvog poluvremena mogli su poravnati preko Aćimovića, koji je pogodio stativu.

Izjednačenje je, međutim, došlo u 87. minuti utakmice nakon gužve u šesnaestercu gdje su gosti na mišiće preko Miljana Govedarice ugurali loptu u mrežu Rudara.

Samo tri minute kasnije potpuni preokret Leotaru donio je Chichba.

Leotar je ovom pobjedom 11. na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Rudar na 9. mjestu.