PLBiH: Velež slavio na Koševu, Posušje i Rudar podijelili bodove bez golova

Nogomet 04. dec 202114:55 0 komentara
Facebook/FK Sarajevo

Fudbaleri Veleža ostvarili su izuzetno bitnu pobjedu u okviru 19. kola Premijer Lige BiH savladavši Sarajevo sa 0:2.

Za domaće je sve krenulo nizbrdo odmah u početku meča. Velež je bio opasniji i došao je do gola u 9. minutu preko Anđušića, koji je iskoristio odličan centaršut Pece i glavom matirao golmana Bordo tima.

Samo sedam minuta kasnije gosti su udvostručili prednost. Oremuš ruši Radovića u šesnaestercu, a sudija Bandić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Zajmović za 2:0. I jedni i drugi imali su do poluvremena barem dvije prilike, ali se na odmor otišlo sa prednošću od dva gola za goste uz zvižduke domaće publike.

U drugom poluvremenu bez većih uzbuđenja. Velež je kontrolisao igru po izuzetno teškom terenu stadiona Asim Ferhatović -Hase, dok Sarajevo nije uspijevao u gradnji igre da dođe do opasne prilike. Mogao je Velež do trećeg pogotka zahvaljujući golmanu Dizdareviću, koji je sjajno odbranio šut Vehabovića deset minuta prije kraja meča. Do kraja utakmice došlo je i do fizičkog obračuna. Mersudin Ahmetović i Krste Velkoski nasrnuli su na Slavišu Radovića. Stvorila se velika gužva iz koje je sudija Bandić pokazao žuti karton Velkoskom, te crveni Karton Šabanoviću, koji je u igru ušao u 30. minuti susreta.

Do kraja je ostalo 0:2, a Velež je upisao prvu pobjedu na stadionu Asim Ferhatović – Hase nakon 34 godine posta.

Velež je trenutno osmi na tabeli sa 21 bodom, dok je Sarajevo treće sa 28.

Posušje – Rudar Prijedor 0:0

Na Mokrom Docu igrala se utakmica između Posušja i Rudara. U prvom dijelu Posušje je kontrolisalo posjed lopte, ali nije uspijevalo da stvori šanse za gol. Najbolju priliku prvog poluvremena imali su gosti u 43. minuti kada je Amoah dobrim udarcem matirao Baćka, ali je njegov šut zaustavila prečka.

U drugom poluvremenu igra i jednih i drugih se dosta popravila, pa smo imali priliku vidjeti i nekoliko šansi. Najprije je za domaće Ilinković imao šansu, ali je njegov udarac odbranio Šćekić, zatim je Pavlović morao spašavati gol gostiju i izbiti loptu sa linije vlastitog gola. Nakon toga ritam utakmice je opao, a do kraja nije bilo prevelikih šansi za postizanje gola ni sa jedne strane, te su Posušje i Rudar podijelili bodove.

Posušje polusezonu završava na desetom mjestu, dok je Rudar deveti. Obje ekipe imaju po 16 bodova.