PLBiH: Velež slavio protiv Slobode, Leotar zaustavio prvaka

Nogomet 16. okt 202216:30 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža osvojili su vrijedna tri boda u Gabeli, nakon što su sa minimalnih 1:0 savladali tuzlansku Slobodu.

Velež je tokom utakmice stvorio mnoštvo prilika, ali je jedini gol na meču viđen u 69. minuti kada je rezervista Nemanja Anđušić pogodio gol Slobode.

Velež je sada šesti na tabeli sa 19 bodova nakon 14 odigranih kola, dok je Sloboda na 11. mjestu sa 11 bodova.

U Trebinju smo vidjeli dosta iznenađujući remi između domaćeg Leotara i aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, Zrinjskog.

Iako je Zrinjski stvorio više i slovio za apsolutnog favorita, Trebinjci su sjajno odolijevali aktuelnim prvacima i iz meča izvukli bod.

Gosti iz Mostara su poveli u 11. minuti. Na sjajno dodavanje Jankovića mrežu domaćih zatresao je Nemanja Bilbija lob udarcem sa 18 metara.

Leotar je uspio izjednačiti do poluvremena. Igrala se 40. minuta kada je Haris Handžić snažnim udarcem iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio za izjednačenje.

Zrinjski je sada na čelu tabele sa 28 bodova, koliko ima i Široki Brijeg, s tim što Mostarci imaju utakmicu manje, dok je Leotar posljednji na tabeli sa 12 bodova.