Pobjeda Dortmunda, majstorija Dabbura za bod Hoffenheima (VIDEO)

Nogomet 15. dec 202122:43 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Bayer je u Leverkusenu remizirao s Hoffenheimom (2:2) u 16. kolu Bundeslige, dok je Dortmund sa 2:0 bio bolji od Greuter Furtha sa 3:0.

Oba gola za Leverkusen postigao je ubojiti češki egzekutor Patrik Schick, dok su za Hoffenheim zabili Stiller u 80. i Dabbur prekrasno petom u 83. minuti. Hrvatski napadač Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu i bio vrlo opasan, a u 74. minuti pogodio je prečku. Bayer je podjelom bodova ostao treći s 28 bodova, dok je gostujući sastav skočio na četvrto mjesto s 27 bodova.

Pobjednika nije bilo ni u dvoboju Augsburga i Leipziga. Vodeći gol Leipziga zabio je Andre Silva u 19. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Caligiuri u 86. minuti iz penala. Leipzig je podjelom bodova ostao deveti s 22 boda, dok je Augsburg ostao 16. sa 17 bodova.

Borussia Dortmund je potvrdila status favorita i s 3:0 svladala Greuther Furth. Prva dva gola je postigao Erling Haaland, dok je treći zabio Malen. Borussia je ovom pobjedom potvrdila drugo mjesto s 34 boda, dok je Furth ostao posljednji sa svega četiri boda.