Pobjeda Juventusa za mirniji nastavak sezone i povreda Dybale

Nogomet 26. sep 202115:29 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Tek drugu pobjedu u šest kola Serije A ostvario je Juventus na domaćem terenu savladavši Sampdoriju 3-2.

Fudbaleri “Stare Dame” u zanimljivoj utakmici šetog kola poveli su u ranoj fazi utakmice. Igrao se deseti minut kada Dybala pogađa mrežu Audera na asistenciju Locatellija. Samo jedanaest minuta kasnije Dybala je morao napustiti teren Allianz stadiona zbog povrede.

U 43. minutu odbrambeni igrač gostiju Murru igrao je rukom u svom šesnaestercu, kada glavni sudac Giovanni Ayroldi pokazju na bijelu tačku. Siguran izvođač za 2-0 bio je Bonucci.

Samo što je ekipa iz Genove krenula sa centra brzo odgovaraju. Maya Yoshida golom pred pauzu i prvo poluvrijeme uspio je vratiti u igru Sampdoriju.

Locatelli nakon asiastenciji, upisao se i u strijelce u 57. minuti susreta kada je ponovo vratio Juve na dva gola prednosti. Sve što je uspjela ekipa Roberta D'Averse je gol Candreve sedam minuta prije kraja za konačnih 3-2.

Tim Massimilliana Aleggrija se nakon lošeg starta i tri utakmice bez poraza nalazi na podnošljivom devetom mjestu sa osam bodova. Sampdorija je petanaesta ekipa prvenstva sa pet osvojenih bodova.