Pobjeda Portugala, Ronaldo ponovo obilježio meč

Nogomet 26. mar 202322:48 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Portugalci su ubjedljivo kao gosti pobijedili Luksemburg 5:0 uz efikasnu partiju Cristiana Ronalda.

Grijanje klupe na Mundijalu, odlazak iz Evrope, sve su bile naznake da se reprezentativna karijera Ronalda primiče kraju. Ali tako očigledno ne misli novi selektor Roberto Martinez.

Španac je u prve dve utakmice napadača Al Nassra stavio od starta i on je to povjerenje vratio onim što najbolje zna. Davanjem golova. Protiv Lihtenštajna je postigao dva gola, a istu porciju je isporučio i Luksemburgu.

U devetom minutu iskoristio je odlično proigravanje Mendesa za 1:0. Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0 a strijelac je bio Joao Felix. Na 3:0 povisio je u 18. minutu asistent kod Felixovog gola Bernardo Silva. Do poluvremena bilo je 4:0 poslije akcije dojučerašnjih saigrača iz Manchester Uniteda. U 31. minutu Bruno Fernandes proigrao je Ronalda, za njegov drugi gol na susretu.

Zatišje je trajalo u Luksemburgu do 77. minuta. Tada je Otavio povisio na 5:0 na asistenciju Rafaela Leaoa, koji je u ovom susretu tražio izlazak iz krize u kojoj se nalazi na klupskom nivou. Zbog toga mu je dopušteno da izvede penal u 85. minutu (a i zbog činjenice da su van igre bili i Ronaldo u Bruno Fernandes). Međutim, nije uspio da realizuje jedanaesterac. Ipak, prvotimac Milana uspio je da postigne gol za konačnih 6:0.