Pobjede Milana i Empolija

Nogomet 22. sep 202122:40 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su na San Siru Veneziu rezultatom 2-0 i tako se bodovno izjednačili na prvom mjestu tabele Serie A sa Interom. Identičnim rezultatom Empoli je slavio gostujuću pobjedu na Sardiniji.

Tim Stefana Piolija prvu veliku šansu imao je nakon pola sata igre, kada poslije solo akcije Pierre Kalulu šutira pored gola Venezije. Samo sedam minuta kasnije Alessandro Florenzi šutira glavom nakon dobrog centaršuta, ali je bio neprecizan. Poslije 45 minuta igre na San Siru nije bilo golova.

U nastavku utakmice Rossoneri su i dalje bili dominantnija ekipa. Brahim Diaz u 53. minuta pokušava savladati Maenpaau, ali njegov šut odlazi visoko preko gola. Ipak, prvi gol za crveno-crne postigao je Diaz u 68. minuti nakon asistencije Thea Hernandeza. Nakon asistencije Hernandez golom osam minuta prije kraja meča postavlja konačnih 2-0. Milan je trenutno na drugoj poziciji tabele, a Venezia je 18.

Golovima Di Francesca i Stulca Empoli je ostvario pobjedu u gostima protiv Cagliarija. Empoli je jedanaesta ekipa prvenstva, Cagliari je pretposljednji sa samo dva boda. Ranije je Juventsu savladao Speziju, a Salernitana i Verona remizirali su 2-2.