Pobjede Željezničara i Sarajeva u pripremnim utakmicama

Nogomet 25. jan 202319:14 0 komentara

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva ostvarili su pobjede u pripremnim mečevima za nastavak sezone u Premijer ligi BiH.

Plavi sa Grbavice slavili su minimalnu pobjedu protiv Budućnosti iz Banovića i Konjicu.

Jedini pogodak za ekipu Edisa Mulalića postigao je Haris Hajdarević sa preko 25 metara lijepim udarcem.

“Ono što je najvažnije jeste da smo pobijedili. Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, noge su bile teške jer svaki dan imamo po dva treninga. Iz dana u dan idemo sve jače i jače. Očekujemo kako bolju igru, tako i bolji rezultat. Naredna utakmica je protiv Sutjeske u nedjelju, a onda slijedi povratak u Sarajevo. Cocalić je napustio teren jer je osjetio bol, pa je iz igre izašao zbog preventive. Mi se nadamo da nije ništa ozbiljno i da nije ozbiljna povreda, te da će se u naredna dva-tri dana vratiti na teren. Analiza igre će biti poslije utakmice, odnosno večeras. Vrijeme je pred mlađim igračima i nadam se da će biti iz utakmice u utakmicu sve bolji.” kazao je pomoćni trener Željezničara Haris Alihodžić.

Fudbaleri Sarajeva savladali su FK Famos Hrasnica rezultatom 5:1 u međugorskom “Sport Centru”.
Poslije prvih 45 minuta golova nije bilo, ali u drugom viđeno je čak šest.

Mrežu Famosa načeo je Adnan Džafić poslije samo 60 sekundi igre u drugom dijelu. Ališah je povisio na 2:0 četrnaest minuta kasnije, da bi Čataković donio veliku prednost Bordo timu od 3:0. Gruzijac Guliashvili u 82. i 88. kompletirao je petardu Sarajeva. Utješni golza Famos postigao je Šopović pet minuta prije kraja.