Počeli meč sa devetoricom, primili 7 golova, prekid u 47. minutu!

Nogomet 28. nov 202114:06 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Duel 12. kola portugalske Primeire, između Belenensesa i Benfice, prekinut je u 47. minutu, pri rezultatu 0:7. Domaća ekipa ostala je sa šestoricom fudbalera na terenu i nije bilo uslova za nastavak meča u Oeirasu.

Belenenses je počeo meč sa svega devetoricom fudbalera, među kojima su dvojica bili golmani. Prethodno, čak 17 prvotimaca i članova stručnog štaba bilo je pozitivno na kovid testu.

Fudbaleri obje ekipe i službena lica izašli su na teren i pozdravili publiku sa zaštitnim maskama na licima.

Benfica je do odmora stekla prednost od nevjerovatnih 7:0, ali kad je domaći tim, zbog povreda, ostao još bez trojice fudbalera, sudija Mota bio je prinuđen da odsvira kraj. Igralo se svega dva minuta u drugom poluvremenu.

Ako je uopšte bitno, Kau je u prvom minutu poslao loptu u sopstvenu mrežu i najavio golijadu gostiju. Pogađali su potom Nunez tri, Seferović dva puta, Veigl, jednom za 0:7.

Famalicao je prethodno na domaćem terenu izgubio 0:3 od Portimonensea, dok je Arouca sa 2:1 pobedila Boavistu.

Benfica je pobjedom preuzela prvo mesto, sa 31 bodom. Portimonense je peti sa 20, Arouca deveta sa 13, Boavista 11. sa 11, a Belenenses 16. sa osam poena. Danas se igraju još tri meča portugalske najjače fudbalske lige a sastaju se: Maritimo-Ferreira, Porto-Tondela i Spoeting-Guimaraes.