Podjela bodova na Friuliju, Anderson drži Lazio u trci za LP

Nogomet 20. feb 202222:56 0 komentara
MIGUEL RIOPA / AFP

U posljednjem meču nedjeljnog programa 26. kola Serije A Udinese i Lazio odigrali su neriješeno 1:1.

Rezultat koji neće zadovoljiti ni jedne ni druge. Udinese je još suviše blizu zone ispadanja, a Lazio nedovoljno blizu za svoj ukus, mjestima koja vode u Ligu prvaka. Ipak, poraz bi i jednoj i drugoj ekipi znatno teže pao.

Udinese je bolje počeo i poveo već u petom minutu. Strijelac je bio Geradr Deulofeu. Ipak, Zebre nisu imale sreće da sačuvaju vodstvo do poluvremena. Bukvalno u posljednjim trenucima prvog dijela Felipe Anderson je donio poravnanje.

Ispostavilo se da u drugom poluvremenu nije bilo golova, tako da je ostala na snazi podjela bodova, koja ipak drži obje ekipe u nastojanjima da ostvare svoje ambicije.