Pjanić nije dobio šansu: Poker Barce i dva gola Lewandowskog za drugi trijumf

Nogomet 28. aug 202221:34 0 komentara
REUTERS/Nacho Doce

Barcelona je u prvom meču na Camp Nou ove sezone odigrala samo 0:0 protiv Rayo Vallecana, ali istu grešku nije ponovila protiv Valladolida.

Xavijeva ekipa polako hvata ritam, slavila je u prethodnoj rundi u gostima, prilično lako, protiv Sociedada (4:1), sada su sa tri lopte u mreži ispraćeni gosti iz Valladolida.

U centru pažnje bio je Robert Lewandowski. Poljak je postigao prvi gol na dodavanje Raphinhe u 24. minutu, a prednost je duplirao Pedri, pred kraj prvog poluvremena, u 43. minutu. Sve dileme otklonio je Lewandowski svojim drugim golom u 65. minuti, a u drugom minutu nadoknade pogodio je i Roberto.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odgledao je utakmicu sa klupe za rezerve.