Ponovo teška povreda Edina Višće (VIDEO)

Nogomet 28. dec 202221:41 0 komentara
Printscreen

Fudbaleri Trabzonspora poraženi su neočekivano od Karagumruka 4:1 u Istanbulu, a tešku povredu ponovo je doživio nekadašnji bh. reprezentativac Edin Višća.

Edin Višća bio je starter na ovom meču, ali je u 51. minuti prinudno zamijenjen, kada je u igru ušao Djaniny. Višća je poslije duela sa protivničkim igračem pao i onda nezgodno pao, poslije čega nije mogao nastaviti meč. Turski mediji navode da je bh. igrač prebačen u bolnicu.

Karagumruk je poveo preko Odzoeva u 6. minutu, a asistenciju je upisao Borini. Marc Barta donio je izjednačenje aktulenim prvacima Turske 14 minuta kasnije.

Novu prednost ekipi Andree Pirla osigurao je asistent kod prvog gola Borini. Strijelac prvog gola za goste Barta pocrvenio je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremen, pa je Trabzon ušao u tešku situaciju.

Teška povreda Edina Višće, bh. fudbaler kolima hitne pomoći prebačen u bolnicu

Početkom drugo dijela Ebrima Colley je dobio crveni karton, pa su i domaćini ostali sa igračem manje.

Matteo Ricci postavio je 3:1 u 67. minuti, a drugu asistenciju ubilježio je Borini. Konačnih 4:1, djelo je Kouassi tri minute prije regularnih 90.

Karagumruk je trenutno 11. ekipa turske Super lige, a Trabzon je peti sa 26 osvojenih bodova, šest manje od vodećeg Fenerbahčea.