Portugal razmontirao Švicarsku, hat-trick Ramosa

Nogomet 06. dec 202221:53 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Portugala postali su posljednji učesnici četvrtfinala Svjetskog prvenstva u fudbalu pobjedom nad reprezentacijom Švicarske rezultatom 6:1.

Portugalci su uoči ovog susreta bili favoriti, a taj epitet su itekako opravdali.

Goncalo Ramos je pogodio iz prvog šuta na gol na utakmici, a taj šut je došao u 17. minuti.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Shaquiri nakon pola sata iz slobodnog udarca sa 30-tak metara opasno zaprijetio, ali je u 32. minuti Pepe udvostručio vodstvo Portugala nakon kornera kojeg je izveo Bruno Fernandes.

Gol Pepea pogledajte OVDJE.

Prvo poluvrijeme završeno je rutinskom igrom Portugala.

U drugom dijelu meča nastavio je Portugal dominirati i na početku drugog poluvremena ponovno je pogodio Goncalo Ramos, koji je u 4. nastupu za reprezentaciju Portugala treći put pogodio mrežu protivnika.

Drug gol Ramosa pogledajte OVDJE.

Portugalci se ni tu nisu zaustavili. Nakon sjajne kontre, Raphael Guerrero četvrti je put natjerao Sommera da vadi loptu iz gola u u 55. minuti.

Gol Guerrera pogledajte  OVDJE.

Samo tri minute kasnije Akanji je smanjio vodstvo Portugala udarcem sa dva metra nakon gužve u šesnaestercu Portugala.

Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Goncalo Ramos je kompletirao hat-tricku 67. minuti na dodavanje Joaa Felixa. Do ove utakmice na ovom Svjetskom prvenstvu odigrao je tek 12 minuta. I ne samo to, već mu je ovo bio prvi nastup u prvoj postavi Portugala.

Treći gol Ramosa pogledajte OVDJE.

Mogli su Portugalci i do šestog gola, ali je Cristianu Ronaldu u 84. minuti poništen pogodak zbog ofsajda.

Šesti gol ipak je došao. Rezervista Rafael Leao pogodio je u 92. minuti za konačnih 6:1 nakon sjajne solo akcije.

Gol Leaa pogledajte OVDJE.

Portugal je tako bez velikih problema došao do četvrtfinala Svjetskog prvenstva i igrat će protiv selekcije Maroka.