Portugalci lagano, Španija bolja od rivala Srbije na SP

Nogomet 09. jun 202222:55 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Fudbalska reprezentacije Portugala i Španije ostvarile su pobjede u mečevima trećeg kola grupe 2 Divizije A Lige nacija.

Porugalci su Lisabonu savladali selekciju Češke 2:0 i zadržali su prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, dok je Furija u gostima bila bolja od Švicarske minimalnim rezultatom.

Sve dileme na „Jose Alvalade“ stadionu bile su riješene u prvom poluvremenu, u svega pet minuta. Domaća selekcija povela je u 33. minutu pogotkom Joao Cancela, koji je odlično prošao po desnoj strani poslije asistencije Bernarda Silve i iz ni malo lake pozicije matirao Jindržiha Staneka.

Samo pet minuta kasnije Portugalci su imali dva gola prednosti. Asistent je ponovo bio fudbaler Manchester Cityja, a strijelac Gonzalo Gedes koji se odlično snašao i udarcem iskosa sa desne strane loptu poslao u dalji ugao protivničkog gola.

Portugalci u sljedećem kolu gostuju Švajcarskoj (12.6), a Češka odlazi u Španiju, koja je pogotkom Pabla Sarrabije u 13. minutu došla do tri boda u Ženevi.

Gosti su bili mnogo bolji protiv Švicaraca, čak 66 posto vremena imali su loptu u posjedu i tri naspram jednog udarca u gol tima selektora Murata Yakina.