Potpuno ludilo: River u drami donio titulu Boki!

Nogomet 24. okt 202211:59 0 komentara
REUTERS/Matias Baglietto

Nevjerovatan epilog dobilo je posljednje, 27. kolo fudbalskog šampionata Argentine – Boca Juniors stigla je do titule prvaka zahvaljujući velikom rivalu River Plateu. Plavo-žuti tim iz Buenos Airesa remizirao je 2:2 sa Independijenteom, ali im je za titulu bilo potrebno da River savlada Racing klub, a taj duel igrao se u isto vrijeme.

Djelovalo je da Boca neće imati čemu da se raduje jer je Racing na domaćem terenu u Aveljanedi vodio 1:0 protiv Rivera od 56. minuta i pogotka Rojasa iz penala.

Međutim, tim Marcela Gallarda uspijeva da stigne do izjednačenja u 80. minutu preko kolumbijskog napadača Miguela Borje. Ipak, Racing, koji sa klupe vodi Fernando Gago, nije odustajao.

U 90. minutu Jonatan Galvan imao je penal koji bi praktično donio titulu Rasingu, ali nije bio precizan. U 90+5. minutu Borja postiže svoj drugi gol protiv klonulog Racinga za veliku radost crveno-bijelog dela Buenos Airesa, ali još veći kada su u pitanju navijači Boce.

Boca je tako “preživjela“, iako je u posljednjem kolu – strijelci za tim Huga Ibare bili su Fernandez i Villa.

Tim sa “Bombonjere“ tako je došao do 35. titule nacionalnog prvaka u historiji, pete otkad se prvenstvo igra u aktuelnom formatu. Boka je bila šampion 2015, 2017, 2018, 2020. i sada ponovo 2022. godine.